Update van VOF Varekamp De ZeeuwVanuit ons bedrijf willen we alle vrijwilligers bedanken die het mogelijk hebben gemaakt om kom in de Kas te doen slagen . Klasse mannen/Vrouwen Wat telen we toch pracht produkten we mogen daar best trots op zijn . Prettige paasdagen .
Meer updatesWij, Ron de Zeeuw en Rob Varekamp, telen in De Lier trostomaten van het ras Cappricia op Optiphor een onderstam van Monsanto. We zijn ons bedrijf in 1979 gestart met de teelt van tomaten in het voorjaar en zomer en in de herfst en winter sla. Het bedrijf was toen 15.000 vierkante meter groot. Na een uitbreiding in 1991 is het in 1998 op de huidige 40.000 vierkante meter gekomen.
We hebben twee full time krachten en drie parttimers vast in dienst. Verder zetten we uitzendkrachten in en er werken regelmatig scholieren op ons bedrijf. Met ons team verdelen we de werkzaamheden. We willen topproducten leveren, dat wil zeggen: gezonde producten die aan alle kwaliteits- en gezondheidseisen voldoen. We gaan ook bewust om met de leefbaarheid van onze omgeving en laten onze producten op een zeer verantwoorde, milieuvriendelijke wijze groeien.
We beginnen in december met de jonge plantjes. Ze groeien totdat er tomaten aan zitten die geoogst kunnen worden. Dat moment is half maart. Vervolgens gaan we dor tot half november met oogsten. Daarna gaan de planten uit de kas om plaats te maken voor nieuwe. We zijn GlobalG.A.P. gecertificeerd, een certificaat dat we elk jaar behalen. Dat houdt ons scherp.
We hebben de overtuiging dat er op de markt waarop wij actief zijn ruimte is voor familiebedrijven als dat van ons en dat de vraag niet alleen hoeft te worden ingevuld door megabedrijven. We zoeken wel altijd naar onze eigen groeimogelijkheden door middel van samenwerking. Daar hebben we goede ervaring mee en het geeft onze prestaties een extra dimensie.
Een bedrijf als het onze vraagt veel kennis en een flexibele instelling. Op het ene moment zijn we met het team in de kas aan het overleggen. We beslissen bijvoorbeeld dagelijks hoeveel water en hoeveel warmte een plant nodig heeft om zich goed te voelen. Op het andere moment voeren we weer overleg met onze afnemers. Het is altijd weer een uitdaging om de vele deeltaken in ons bedrijf op een zo goed mogelijke manier uit te voeren. We voelen ons aan de ene kant ondernemers en aan de andere kant zijn we bezig met de instandhouding van mooie natuur. Dat houdt ons werk spannend en uitdagend.
Het maakt ons blij als er mensen blij zijn met ons product: de buurvrouw die een doosje tomaten komt halen, de keurmeester die ons een compliment geeft over de goede kwaliteit of een doos van ons eigen product dat op een aantrekkelijke manier wordt gepresenteerd in de winkel.