Telers
Van der Pol v.o.f.
(53 waarderingen)

Foto's van de Teler

Beoordeel deze teler

Kwekerij Vof van der Pol in Ridderkerk is een traditioneel familiebedrijf waarvan de oorsprong ligt in de jaren ’30 van de vorige eeuw. Inmiddels is met Arie van der Pol de derde generatie actief. Samen met drie andere firmanten runt hij het bedrijf dat over drie teeltlocaties beschikt. Dan hebben we het over 43.000 vierkante meter glas. We telen alleen glassla, ofwel kroppen sla. We hebben één vaste medewerker en in de drukke periode maken we gebruik van verschillende losse medewerkers.

Teelt

We telen het hele jaar door, 52 weken lang sla. In de zomer duurt de teelt van een krop sla slechts 35 dagen. In de winterperiode duurt datzelfde groeiproces 100 dagen. De oogst van deze langste teelt is in maart. Op jaarbasis zijn we met ons bedrijf goed voor tussen de 3,5 en 4 miljoen kroppen sla. Voor de teelt maken we in de kassen gebruik van heteluchtverwarming. Dat betekent niet alleen volledige warmtebenutting, maar ook een betere kwaliteit van de sla. Met deze manier van verwarmen heb je meer ventilatie en meer CO2 in de kas. Bij ons is het puur een gangbare teelt, met de aantekening dat we zo schoon mogelijk werken en daar waar mogelijk gebruik maken van biologische meststoffen. Natuurlijk gaan we zo zuinig mogelijk met de beschikbare grondstoffen om, dat spreekt voor zich in deze tijd. Ons bedrijf is GlobalG.A.P. gecertificeerd.
De sla wordt al op het land in een plastic zakje verpakt. Vervolgens gaat de verpakte sla in een krat, die wordt opgeslagen in onze koeling. Wij hebben een koelcapaciteit voor duizend kratten en er gaan zestien kroppen sla in een krat.

Visie

Hoewel duurzaamheid nu nog niet de hoogste prioriteit heeft, hebben we wel plannen in die richting. Zo overwegen we binnen afzienbare tijd de aanschaf van klimaatschermen die computergestuurd bediend worden. Dit betekent dat we een nog beter kasklimaat kunnen creëren. Voor wat betreft de toekomst denken we aan een beperkte uitbreiding. We gaan ons niet toeleggen op de teelt van andere gewassen. We blijven ons louter en alleen bezighouden met glassla.

Tip

Sla kan het beste worden bewaard in de koelkast. Wel in het zakje laten waarin de sla is verpakt. Het beste is natuurlijk de sla zo vers mogelijk te consumeren, maar als je het op deze manier bewaart, kun je de sla maximaal drie dagen eetbaar houden.

 

Stel een vraag aan deze teler

Mijn Producten (1)

51.8671109,4.5589491,10,SATELLITE
51.8671109,4.5589491

Adresgegevens

Krommeweg 6
2988 CB Ridderkerk

T: 0651603229

Stuur een e-mail
Ga naar de website