Verse Oogst

Video


Foto's

Mijn producten

  • WitlofWitlof
    Bladgroenten
    (87 stemmen)

Recepten

Recepten met mijn producten

Naar alle recepten

Terug naar overzicht

Horti Hydro Cultures BV

  • Horti Hydro Cultures BVHorti Hydro Cultures BV
    Witlof is supersnel klaar te maken. Spoel de hele krop af onder de kraan met de punt naar beneden. De krop is nu schoon en klaar om verder te verwerken of in stukjes te snijden.
    12-09-2011
  • Horti Hydro Cultures BVHorti Hydro Cultures BV
    Door witlof te roerbakken in de wok krijgt het een zoete smaak. Dan vinden kinderen het ook lekker!
    27-04-2011
  • Horti Hydro Cultures BVHorti Hydro Cultures BV
    Bewaar het witlof altijd in de verpakking in de groentelade van de koelkast. Of op een donkere koele plek.
    27-04-2011

Op ons hypermoderne bedrijf telen wij het beste witlof. Vanaf 1988 hebben wij ons volledig gespecialiseerd in witlofteelt op stromend water. De stronkjes worden direct verpakt in speciale folie wat ervoor zorgt dat deze langer mooi van kleur en van smaak blijven. Zo kunt u deze vers verwerken in een traditioneel gerecht van gekookte witlof met ham en kaas. Of rauw in een zomerse salade. Maar probeer het witlof ook eens te roerbakken in de wok. Dit zorgt voor een zoete smaak. Ook kinderen vinden dit heerlijk. Meer succesrecepten van de telers zelf (o.a. ook van witlof met pasta, rijst, witlofsoep , witloflasagne etc.) vindt u op de website van onze telersvereniging: www.qualitygrowersholland.nlĀ en ook op www.witlof.com en natuurlijk op deze website.

Op het bedrijf in Venhuizen worden witlofkroppen geteeld. Op een 25-tal akkerbouwbedrijven in de Noordoostpolder en de Flevopolder, worden de 150 hectare witlofpennen op contract geteeld. Horti Hydro Cultures is lid en medeoprichter van de telersvereniging Quality Growers Holland. Deze heeft sinds kort een nieuw verpakkings- en distributiecentrum gebouwd, genaamd Tolpoort. Op deze locatie vindt het verpakken en conditioneren van de witlofkroppen plaats. Het productiebedrijf biedt werk aan tussen de 25 en 30 medewerkers. Op de inpaklocatie werken, afhankelijk van de drukte, tussen de 10 en 25 mensen.

Geschiedenis

Het bedrijf in Venhuizen is gestart en opgericht in 1965 door de vader van Koos Groot. In die tijd was het een typisch vollegronds bloembollenbedrijf. Vanaf 1970 is het bedrijf zich gaan specialiseren in groenten van de volle grond, zoals bloemkool, broccoli, uien, vroege aardappelen, rode bieten en witlof onder dekgrond. Doordat er in de witlofteelt nieuwe ontwikkelingen ontstonden met betrekking tot de teelt zonder dekgrond en op stromend water, is het bedrijf zich langzaam meer gaan specialiseren op de witlofteelt. Vanaf 1988 is Horti Hydro Cultures zich volledig gaan specialiseren op de witlofteelt op stromend water en ging men ook jaarrond witlof produceren.

Visie

Ondanks de soms zeer magere jaren in de witlofteelt, heeft het bedrijf zich staande weten te houden in de witlofmarkt en zelfs nog weten te investeren in een nieuw distributie- en verpakkingscentrum. We hopen in de toekomst te komen met nieuwe innovaties op het gebied van verpakkingen en toepassingen om zo de consument te verleiden om meer witlof te kopen en te consumeren.

Zowel Horti Hydro Cultures B.V., als de telersvereniging Quality Growers Holland, hebben in hun bestaan een aantal prestigieuze prijzen gewonnen:

Horti Hydro Cultures B.V.

  • Winnaar Agrarisch Ondernemer van het jaar 1997

Telersvereniging Quality Growers Holland 

  • Sectorwinnaar Vollegrond, Greenery teler van het jaar verkiezing, 2002
  • Winnaar De Nederlandse Verpakkingsketen Prijs 2005
  • Nominatie Greenery Telersvereniging van het jaar 2007
  • Nominatie Greenery Telersvereniging van het jaar 2008

Certificering

Horti Hydro Cultures is Global-GAP gecertificeerd. De locatie Tolpoort, waar onder andere het witlof verpakt wordt, is in zijn totaliteit BRC-gecertificieerd.

Voedselveiligheid

In de teelt van witlof wordt een minimale hoeveelheid gewasbeschermings-middelen gebruikt, in vergelijking met andere groentegewassen. Het is de vierde schoonste groente van Nederland. Het oogstbaar product is dan ook vrijwel residuvrij. Dit komt met name omdat er bij Horti Hydro Cultures een geheel nieuw groei- en oogstsysteem ontwikkeld is, waardoor mogelijk voorkomende ziektes meteen in de kiem gesmoord wordt. Dit komt omdat alle witlofwortels los van elkaar staan en elkaar daarom niet kunnen besmetten. Ze hoeven om die reden dan ook niet bestreden te worden met bestrijdingsmiddelen. Verder worden alle witlofafvalstromen (wortels + blad) verwerkt tot veevoer, waardoor een soort kringloopproces ontstaat.

Tijdschema

Verpakte en onverpakte witlof van Horti Hydro Cultures BV is jaarrond verkrijgbaar.

Stel een vraag aan Koos

Je dient ingelogd te zijn om een vraag te stellen

52.6610318,5.2260212,14

Adres

Koggeweg 5
1606 ML Venhuizen

T: 0228541245

E: Neem contact op
I:  Ga naar website

Geef je waardering

(Selecteer het aantal sterren)

Product weetjes

  • WitlofWitlof
    Door witlof te roerbakken in de wok krijgt het een zoete smaak. Dan vinden kinderen het ook lekker!
  • WitlofWitlof
    Bewaar het witlof altijd in de verpakking in de groentelade van de koelkast. Of op een donkere koele plek.