Appel
Braam
Framboos
Peer
PruimRecepten met mijn producten
Verjaardagsappel
Peren met griesmeel en...
Appel-notensaladeEen paar jaar geleden heb ik het bedrijf overgenomen van mijn vader, die vroeger op een proeftuin in de Betuwe gewerkt heeft. Het bedrijf is nu al 27 jaar gevestigd in Sint Maartensdijkt. Eerst was het nog een gemengd bedrijf, want naast de boomgaard was er een wei met paarden. Inmiddels ben ik uitgebreid van zeven hectare naar achttien hectare. Drie hectare met appels en vijftien voor de peren. Ik heb verschillende soorten peren: Conference, Doyenné de Comice en Beurré Alexandre Lucas. Het voordeel van deze soorten, is dat ze alle drie lang bewaard kunnen worden. De appels zijn ook bekend voor de consument: Elstar en Jonagold. Beiden makkelijk en lekker als tussendoortje.
In het najaar ben ik samen met mijn vader druk bezig met het snoeien van de bomen. Dit is een flinke klus, die voor het voorjaar klaar moet zijn. Vlak voor de bloesem uitkomt bemesten we de bomen en ook na de bloei krijgen ze nog wat voeding om nog mooiere vruchten te kunnen geven.
In augustus beginnen we met de oogst en half oktober zijn we daar klaar mee. Het is echt topdrukte in deze najaarsmaanden, daarom zijn er dan heel wat seizoenswerkers in dienst.
De peren moeten binnen een kleine vier weken binnen zijn. De peren die het eerst geplukt worden, kunnen het langst worden de bewaard. De laatst geplukte gaan in één keer door voor de verkoop. De appels worden in drie fasen geplukt. Tussen elke appelpluk zit ongeveer een week tijd, zodat alle appels op het juiste moment geoogst kunnen worden.
Bij de pluk worden pluktreintjes ingezet. Hier staan kisten op, zodat het fruit gelijk op de goede plek ligt. Wij gebruiken expres geen zakken of emmers, omdat de vruchten op die manier alleen maar makkelijker beschadigd raken. Zoals wij het doen, liggen ze gelijk veilig op de juiste plek.
Zelf heb ik eigen opslagplaats, maar we hebben gezamenlijk met een groep telers uit de omgeving een koeling en een plek om het fruit te sorteren. Dat is erg handig.
Zelf bezoek ik regelmatig bijeenkomsten. Dit doe ik om mee te kunnen doen met de innovatie. Daarnaast ben ik lid van een fruittelersvereniging. Hier kunnen telers ideeën met elkaar bespreken. De kennis en informatie die ik zo opdoe, verwerk ik in mijn werkwijze. De appels en peren blijven op deze manier van een goede kwaliteit.
Mijn bedrijf is Global Gap gecertificeerd, waardoor het milieu zo min mogelijk belast wordt. De consument kan lekker en veilig fruit eten op deze manier.
Graag wil ik jullie nog een belangrijke tip meegeven: koop Nederlands fruit en geen buitenlands fruit. Fruit van eigen bodem is lekker, heeft minder bestrijdingsmiddelen en stimuleert de markt!
Je dient ingelogd te zijn om een vraag te stellen
Veerhoekseweg 6
4695 RG Sint Maartensdijk
T: 0166-662752
F: 0166-662752